گیربکس های جدید JHQ در ساندرو و استپ وی

0
1241
JHQ

 گیربکس های جدید JHQ در ساندرو و استپ وی

در ساندرو و استپ وی از گیربکس JHQ که از به روزترین گیربکس های دنیا است استفاده می شود. در ادامه به فواید این گیربکس و وجه تمایز آن نسبت به تکنولوژی های گذشته اشاره می کنیم.

          شاید بارزترین آن که به سادگی قابل لمس است، تعویض دنده به گونه ای راحت تر و نرم تر است که علت آن تغییر به  مکانیزم کابلی است.

          دومین مورد که همچنان به راحتی می توان متوجه آن شد، نرم تر شدن و عملکرد بهتر کلاچ است. با تبدیل عملکرد در کلاچ JHQ به هیدرولیکی پدال کلاچ نرم تر شده و عملکرد سیم کلاچ  نیز بسیار بهبود یافته است.

          شاید شما هم با این شرایط بد بسیاری از جاده ها، با مشکلات جلوبندی مواجه هستید که یکی از رایج ترین آن پارگی گردگیر پلوس است. با پارگی آن روغن گیربکس به مرور تخلیه شده و باعث فشار به گیربکس می شود. در سیستم گیربکس JHQ، سیستم متفاوت بسته است که از این امر جلوگیری می کند و شما با خیالی آسوده می دانید از روغن گیربکس، در مدت مناسب مصرف آن استفاده نمایید.

          حال که به روغن گیربکس اشاره نمودیم، قابل ذکر است در این مدل گیربکس عملکرد آن بهینه شده و نیاز کمتری به روغن گیربکس است. مصرف روغن گیربکس از حدود ۳ لیتر به حدود ۲ لیتر رسده است.

          به طور کلی از فواید این نوع گیربکس طول عمر بیشتر و نگهداری راحت تر نسبت به نسل های گذشته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید